Volume Kirpik Nedir?

Kirpik diplerine tek tek eklenen kirpik taneleri, pek çok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de kirpikleri dolgunlaştırmak ve uzatmak için fazlaca tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Rimel kullanmaktan sıkılan, makyaja ayıracak zamanı olmayan ya da kirpikleri ile daha doğal ve canlı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler, farklı kirpik uygulamalarına başvurabilir. Bu kapsamda pek çok uygulama olsa da kirpiklere anında hacim veren volume kirpik (volume lashes) uygulaması, en çok tercih edilenler arasındadır.

Özellikle güzellik sektöründe son yıllarda oldukça popüler olan uygulamalardan biri de “Volume Kirpik” olarak bilinen kirpik dolgunlaştırma tekniğidir. Farklı rahatsızlıklar nedeniyle kirpikleri dökülen kişilerin yanı sıra, saatler içinde daha dolgun ve uzun kirpiklere kavuşmak isteyenler için de volume kirpik uygulaması kolayca uygulanabilir.

Macro,Photo,Woman,With,Long,Lashes,In,Beauty,Salon.,Concept

Volume Kirpik ile Normal Kirpik Arasındaki Fark Nedir?

Volume kirpik ile normal kirpik arasındaki fark, uygulama tekniğidir. Klasik kirpik uygulamasında tek kirpiğin üzerine, yine tek bir kirpik eklemesi yapılırken volume kirpik uygulamasında, tek bir kirpik üzerine iki ya da daha fazla birleştirilmiş kirpik yapıştırılır. Başka bir deyişle; normal kirpik uygulamasında tek tek kirpik eklemesi yapılırken, volume kirpik uygulamasında tek formdaki kirpikler birleştirilerek önce hacimli bir yapı elde edilir, daha sonra doğal kirpik üzerine uygulama yapılır.

İletişim Formu