Spa Teknikleri Nedir?

Rahatlatıcı medikal terapi uygulamalarının başına gelen spa kelime anlamıyla sudan gelen sağlık olarak Latinceden Türkçeye çevrilmiştir. Yüzyıllar öncesinde keşfedilen bu medikal masaj uygulamasında her kültürün kendine özgü farklı spa teknikleri ve uygulama şekilleri mevcuttur. Genel anlamıyla spa teknikleri seansları kişilerin ruh ve beden sağlığını korumak, yorucu gergin ve stresli bir yaşam sonucu oluşan Kas ve beden ağrılarını hafifletmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Seanslar esnasında aromaterapi ürünlerinden yardım alınmasının sebebi cilde daha fazla rahatlatması cilt bakımı yapması temizlenmesi ve derinleşmesine rahatlatmasıdır. Tarih içerisinde Avrupa’ya yayılmış olan spa teknikleri ve masaj uygulamaları günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Doğal, şifalı ve bitkisel kaynaklı ürünler yardımıyla gerçekleştirilmekte olan seanslarda müşteri masaj koltuğu üzerine uzanarak şikayetçi olduğu bel sırt boyun ve benzeri ağrılarına tedavi bulabilir ya da terapi amaçlı masaj seansı alabilir.

Couple,Relaxing,Receiving,Back,Massage,Lying,Closing,Eyes,At,Romantic

Spa Teknikleri Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilen masaj teknikleri seanslarında uygulama yapan kişiye terapist, masör ya da masöz adı verilmektedir. Uygulama yapacak kişinin alanında uzman olması son derece önemlidir. Seanslar gerçekleştirirken aşağıdaki adımlardan izlenmektedir.

İlk adımda terapistle müşteri iletişime geçerek müşterinin seanstan beklentilerinin ve ona karşı en uygun masaj spa teknikleri adının belirlenmesiyle gerçekleşir.

Uzman terapist tarafından belirlenen doğru spa teknikleri esnasında kullanılacak aromaterapi ürünleri müşterinin tercihine bağlı şekilde belirlenir.

Seans öncesi detaylı titiz ve disiplinli hijyen önlemleri alındıktan sonra müşteri tek kullanımlık ürünler eşliğinde masaj koltuğuna Uzanarak vücut sıcaklığının korunması adına havluyla örtülür.

Uygulanan masaj spa tekniğine bağlı şekilde bir ya da iki terapistin uygulamakta olduğu masaj seansında aromaterapi ürünleriyle birlikte periyodik hareketlerle işlem başlatılır.

Spa ve Masaj Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dünyanın en popüler Medikal terapi uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkan spa teknikleri  masaj her ikisi de ruh ve beden sağlığını korumak iyileştirmek ve canlandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Genellikle spa uygulamalarında bitkisel kaynaklı birbirinden farklı aromaterapi ürünleri kullanılırken masaj uygulamalarında daha farklı teknikler aletler kullanılabilmektedir.

Masaj seansları sırasında doğal ve şifalı taşlardan yardım alınabileceği gibi müşterinin tercihine bağlı şekilde aromaterapi yağları kullanılabilmektedir. Kullanılan ürünler tamamen doğal ve Bitkisel kaynaklı olup insan sağlığına zararlı hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

Spa otelleri uzman terapistler tarafından gerçekleştirilen seanslarda farklı kültürlere ait masaj spa teknikleri kullanılabilmektedir. Her bir seans yaklaşık 50 ila 60 dakika arası sürmektedir.

Profesyonel spor uygulaması esnasında  cildi ve dokularınızı tazeleyecek ve derinlemesine nemlendirecek ürünler tercih edilmektedir. Kullanılan ürünlerin hızlı emilmesi ve cildinizi yumuşatması son derece önemlidir. Kaliteli ürünleriyle uygulanan işlemler vücudumuzda daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Spa Fiyatları ve Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

En iyi medikal terapi seansınızı geçirmeniz için birbirinden farklı standartlarda hizmet sunmaktadır. Bu standartlara bağlı değişen fiyatlar uygulama yapan uzman terapistin deneyimine profesyonelliğine ve salonun konumuna, kalitesine bağlı değişmektedir. İstanbul’da en iyi spa masaj hizmetini sunan salonumuz siz değerli müşterilerimiz için durmadan kendini geliştiriyor ve yüksek kalite standartlarında hizmet sunuyor.

Gerçekleştirdiğimiz medikal terapi seansları 50 ya da 60 dakika arasında değişmekle beraber siz değerli müşterilerimizin tercihine göre sınırlandırılabiliyor. İstanbul lüks spa ve masaj fırsatları arasında en iyi fiyat garantisiyle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimiz tamamen VIP hizmet standartlarında  detaylı, titiz ve yüksek hijyen önlemleri altında gerçekleştirilmektedir. Seans öncesi ve sonrası müşterilerimizin  hijyene son derece önem veriyor ve terapi sonrası mutlu ayrılmanız için gerekli tüm detaylara önem veriyoruz.

İletişim Formu