Buz lazer, lazer epilasyon teknolojisinin geldiği en ileri uygulamalardan biridir. Epilasyon sırasında kullanılan buz lazer başlığı sayesinde, epilasyon acısını azaltmayı sağlayan epilasyon cihazı çeşidi, kadınlar ve erkekler için kullanılabilmektedir.

Elos,Epilation,Hair,Removal,Procedure,On,A,Woman’s,Body.,Beautician

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon, kademeli bir ısıtma yöntemi kullanır. Böylece kıl köklerini etkili bir şekilde yok eder ve cildin yanık vb. olaylar ile zarar görmesinin önüne geçer. Buz lazer başlığının uygulama bölgesinde ütü hareketleri ile sürekli hareket ettirilmesi ile kıl kökü zamanla ısıtılır ve yok edilir.

Buz lazer epilasyon uygulamasında cilt üzerine bir jel uygulanır ve buz lazer cihazı bu şeffaf jelin uygulandığı bölgeler üzerinde gezdirilir.

Buz Lazer Epilasyonun Diğer Lazer Epilasyonlardan Farkı Nedir?

Buz Başlık: Buz lazer cihazının başlığı cilde ilk temas ettiğinde oldukça soğuktur. Bu nedenle başlığın ısındığını fark etmeniz oldukça fazla zaman alır.

Jel Uygulaması: Buz lazer epilasyonda cilt ve lazer cihazı arasında bir bariyer görevi görecek şekilde jel uygulaması gerçekleştirilir.

Acı Hissi Daha Azdır: Buz lazer epilasyonda, geleneksel lazer uygulamalarına kıyasla çok daha az acı hissedersiniz.

Cilt ve Kıl Tipi Ayırmaz: Buz lazer cihazı, çoğu cilt ve kıl tipi üzerinde kullanılabilir. Bronz cilt; ince, kalın, siyah veya açık renk kıl yapısı fark etmeksizin, buz lazerden yararlanılabilir.

Buz Lazer Epilasyonu Kimler, Neden Tercih Etmeli?

Buz lazer cihazı erkek ve kadın fark etmeksizin tüm cilt tiplerinin tercih edeceği lazer çeşididir. Bunun yanında seans sürelerini neredeyse yarı yarıya arttıran buz lazer, zaman bakımından sıkıntı çeken kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları

Yaz aylarında da uygulanabilir.

Tüm cilt ve kıl tiplerine uygundur.

Seans süreleri daha kısadır.

Acı hissi azdır.

FDA onaylıdır.

Tahriş ve lekelenme yapmaz.

Buz Lazer Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Buz lazer cihazı, en hassas bölgelerde bile acısız lazer epilasyon kolaylığı sunması nedeniyle, vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmektedir. Buz lazer epilasyonun, yaygın olarak kullanıldığı bölgeler aşağıda belirtildiği gibidir.

Tüm bacak

Tüm kol

Sırt

Koltuk altı

Göğüs

Karın – göbek

Bikini bölgesi

Genital bölge

Yüz

İletişim Formu